Aktualności

Wigilia 2018

Okres świąteczny pełen jest zawsze radości, serdeczności i wspólnego kolędowania. We wszystkich Wawerskich Ogniskach odbyły się spotkania wigilijne. Dzięki napisanym przez naszych podopiecznych listom i Akcji Gwiazdor, Święty Mikołaj miał w tym roku pełne ręce roboty. Za fantastyczne prezenty i niekończące się uśmiechy na twarzach jeszcze raz serdecznie dziękujemy i światecznie życzymy wszystkiego co najlepsze!Granki-śpiewanki na Stacji Falenica

 Granki-śpiewanki mają już rok

Dzień wychowawcy

7.XII.2018 nasze ulubione Ciocie Kasia i Monika wzięły udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Wychowawcy. Spotkanie w mikołajkowym nastroju odbyło się w Centrum Kreatywności na Pradze.

Wspomnienia z Grecji

Choć u nas już zimno i troszkę ponuro, a do wakacji zostało 205 dni, my, myślami wciąż wracamy na cieplutką Riwierę Olimpijską, którą odwiedziliśmy dzięki Szavel Travel Wojciech Szawel.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tegorocznego wyjazdu!

Wawerska Parada Niepodległości 2018

Wawer hucznie obchodził 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie odbyła Wawerska Parada Niepodległości, która przeszła ulicami Falenicy. Mieszkańców przywitały władze dzielnicy. Uczestnicy Parady wysłuchali okolicznościowego koncertu patriotycznego "Muzyczna podróż przez stulecia" w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej i solistów z Tłuszcza, a także obejrzeli dwie wystawy prac plastycznych "Zszywanie Wawra" i „Niezwykłe Polki Stulecia”. Na pierwszą nasi podopieczni wykonali gobelin przedstawiający „Falenicką Sosnę”, natomiast na drugą z wystaw pracę przedstawiającą portret Tamary Łempickiej, malarki pochodzenia polskiego, jednej z najważniejszych przedstawicielek estetyki art deco. Po zmroku odbyło się widowisko laserowo - muzyczne. Na zakończenie była gorąca wojskowa grochówka i herbata, a wieczorem w restauracji „Stara Kuźnia” wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne i obejrzano film „Ada to nie wypada” z 1936 r.