Aktualności

Wizyta w POLSACIE

19 lipca dzięki gościnności Telewizji POLSAT nasze dzieci pod opieką swoich wychowawców mogły zobaczyć, jak wyglądają profesjonalne studia nagraniowe oraz praca w nich. Wszędzie wejść nie mogliśmy, ale sympatyczny przewodnik przybliżył nam tajniki pracy w telewizji. Byliśmy w hali nagraniowej popularnego programu rozrywkowego "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie nie mogliśmy odmówić sobie wejścia na scenę. W sali prób do programu "Taniec z gwiazdami" próbowaliśmy ułożyć własny układ taneczny, a w garderobie zaskoczyła nas ilość stanowisk, przy których gwiazdy szykują się do występów. Weszliśmy także do hali, w której nagrywane są programy sportowe.

To było naprawdę ciekawe doświadczenie, zobaczyć, jak telewizja działa "od kuchni".


Wakacje 2018

Cieszymy się, że już są wakacje i zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne zajęcia w lipcu!

Wszystkie świetlice czynne do końca czerwca w godz. 10-14, a potem:

ŚOW ul. Bartoszycka - cały lipiec w godz. 10-14

ŚOW ul.Halna - 16.07-12.08 w godz. 10-14 (1-12.08 kolonie)

ŚOW ul. Króla Maciusia - cały lipiec w godz. 10-14

ŚOW ul. Poezji - cały lipiec w godz. 9-13


Zakończenie roku szkolego 2017/18

Zakończyliśmy rok szkolny 2017/18 we wszystkich Ogniska odbyły się wesołe i smakowite spotkania. Podsumowaliśmy „ciężką pracę”, wszyscy otrzymali świadectwa i zasłużyli na długo wyczekiwany odpoczynek.


Dzień Dziecka 2018

6 czerwca 2018 z okazji Dnia Dziecka wraz z dziećmi oraz wychowawcami z całego Mazowsza bawiliśmy się na terenie Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów. Tradycyjnie uroczystość odwiedziło wielu wspaniałych gości. Wszystkie dzieci chętnie korzystały z ogromu atrakcji. Atmosfera jak zawsze była wspaniała i wszyscy dobrze się bawili.


"Piknik rodzinny" 27.05.2018

27. 05. 2018 roku, na terenie SP nr 124 w Warszawie odbył się „Piknik rodzinny”, w którym TPD Wawer również brało udział.

Zorganizowano różnorodne stoiska, na których dzieci mogły: nauczyć się robić zwierzątka z baloników, pomalować swoją twarz, zamieniając się w bajkową postać czy utworzyć ogromną bańkę mydlaną. Wśród innych atrakcji były: przejażdżka na kucyku lub trzykołowym motocyklem, występy muzyczne, wreszcie, możliwość skosztowania pysznych kiełbasek z grilla, waty cukrowej, napojów.

Nie zabrakło również niespodzianki w postaci gry terenowej, stworzonej przez nasze cztery ogniska, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.  Na każdej stacji dzieci miały do wykonania różnorodne zadania, te trudne i te łatwiejsze. Prawidłowe rozwiązania, ustalane wspólnie między uczestnikami zebranych drużyn oczywiście gwarantowały zdobycie nagród.

Za wyśmienitą zabawę dziękujemy wszystkim uczestnikom, a Szkole Podstawowej nr 124 za możliwość współudziału w tak wesołym, pełnym atrakcji festynie.