Aktualności

Witamy rok szkolny 2018/19

Od 3 września 2018 wszystkie nasze Ogniska rozpoczęły pracę po przerwie wakacyjnej w stałych godzinach. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odrabiania lekcji, zabawy i spędzania czasu wolnego.

Antyczna Grecja 2018 - wspomnienia

Rok szkolny 2018/19 już się rozpoczął, ale my wciąż nie możemy powstrzymać się od wspomnień. Grecja 2 lata temu spodobała nam się tak bardzo, że w tym roku postanowiliśmy do niej wrócić. Po ponad dobie podróży, która i tak minęła nam bardzo szybko dotarliśmy na ukochaną Riwierę Olimpijską. Już pierwszego dnia wieczorową porą nie mogliśmy oprzeć się się wskoczeniu do cieplutkiego Morza Egejskiego. Ginący w chmurach masyw Olimpu najpiękniejszy był o zachodzie słońca, ale nasza wspaniała Pani przewodnik zabrała nas również na punkt widokowy, z którego mogliśmy podziwiać jego najwyższy szczyt – Mitikas. Spacerem wzdłuż rzeki Enipeas udaliśmy się do wodospadu Zeusa i basenów Afrodyty. Biuro podróży Szavel Travel Wojciech Szawel zapewniło nam prawdziwą moc atrakcji. O wschodzie słońca mieliśmy okazję zobaczyć największy port Grecji w Pireusie, skąd pojechaliśmy do Aten i udaliśmy się na Akropol. Zobaczyliśmy tam m. in.: Parthenon, Erechtejon, Świątynię Ateny i Posejdona. Następnie poszliśmy do Agory, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zadaszoną kolumnadę oraz przedmioty odnalezione podczas wykopalisk archeologicznych. Kolejną atrakcją była dla nas zmiana warty przed budynkiem Parlamentu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Termopilach, aby zobaczyć pomnik Leonidasa, bohatera słynnej bitwy. To był naprawdę intensywny dzień, ale na tym nie kończyły się nasze przygody. Wycieczka na tradycyjny targ grecki w Leptokarii przybliżyła nam styl życia i sięgające starożytności tradycje Greków. Zachód słońca w położonej na stokach Olimpu wiosce Paleos Panteleimonas, w której czas się zatrzymał, wszystkim dostarczył zapierających dech w piersiach widoków. Całodniowy rejs na urokliwą wysepkę Skiathos, połączony z plażowaniem na "złotym piasku" plaży Koukounaries był niezapomnianą przygodą dla wielu z nas. Podczas niego naprawdę dużo się działo - od sesji zdjęciowej w kabinie kapitana statku, przez wspólne śpiewy, tańce, naukę zorby, a na bitwie wodnej pomiędzy trzema statkami Kapitana Costasa kończąc.

Między wycieczkami oczywiście nie brakowało nam czasu na kąpiele – te słoneczne i te w krystalicznie czystej wodzie, a wieczorami nie było końca zabawom. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, aż lokalni Grecy nie mogli wyjść z podziwu.

Do Polski po 12 dniach wróciliśmy opaleni, wypoczęci i spragnieni kolejnych wakacji.


Podziękowanie

W dniach 19-27 lipca 2018 pracownicy stacji telewizyjnej Polsat zajęłi się odnowieniem naszego Ogniska w Marysinie Wawerskim. 
Bardzo dziękujemy za pracę i zaangażowanie, po wakacjach wrócimy do czystego i świeżego Ogniska. 
DZIĘKUJEMY


Wizyta w POLSACIE

19 lipca dzięki gościnności Telewizji POLSAT nasze dzieci pod opieką swoich wychowawców mogły zobaczyć, jak wyglądają profesjonalne studia nagraniowe oraz praca w nich. Wszędzie wejść nie mogliśmy, ale sympatyczny przewodnik przybliżył nam tajniki pracy w telewizji. Byliśmy w hali nagraniowej popularnego programu rozrywkowego "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie nie mogliśmy odmówić sobie wejścia na scenę. W sali prób do programu "Taniec z gwiazdami" próbowaliśmy ułożyć własny układ taneczny, a w garderobie zaskoczyła nas ilość stanowisk, przy których gwiazdy szykują się do występów. Weszliśmy także do hali, w której nagrywane są programy sportowe.

To było naprawdę ciekawe doświadczenie, zobaczyć, jak telewizja działa "od kuchni".


Wakacje 2018

Cieszymy się, że już są wakacje i zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne zajęcia w lipcu!

Wszystkie świetlice czynne do końca czerwca w godz. 10-14, a potem:

ŚOW ul. Bartoszycka - cały lipiec w godz. 10-14

ŚOW ul.Halna - 16.07-12.08 w godz. 10-14 (1-12.08 kolonie)

ŚOW ul. Króla Maciusia - cały lipiec w godz. 10-14

ŚOW ul. Poezji - cały lipiec w godz. 9-13