Aktualności

Dzień wychowawcy

7.XII.2018 nasze ulubione Ciocie Kasia i Monika wzięły udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Wychowawcy. Spotkanie w mikołajkowym nastroju odbyło się w Centrum Kreatywności na Pradze.

Wspomnienia z Grecji

Choć u nas już zimno i troszkę ponuro, a do wakacji zostało 205 dni, my, myślami wciąż wracamy na cieplutką Riwierę Olimpijską, którą odwiedziliśmy dzięki Szavel Travel Wojciech Szawel.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tegorocznego wyjazdu!

Wawerska Parada Niepodległości 2018

Wawer hucznie obchodził 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie odbyła Wawerska Parada Niepodległości, która przeszła ulicami Falenicy. Mieszkańców przywitały władze dzielnicy. Uczestnicy Parady wysłuchali okolicznościowego koncertu patriotycznego "Muzyczna podróż przez stulecia" w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej i solistów z Tłuszcza, a także obejrzeli dwie wystawy prac plastycznych "Zszywanie Wawra" i „Niezwykłe Polki Stulecia”. Na pierwszą nasi podopieczni wykonali gobelin przedstawiający „Falenicką Sosnę”, natomiast na drugą z wystaw pracę przedstawiającą portret Tamary Łempickiej, malarki pochodzenia polskiego, jednej z najważniejszych przedstawicielek estetyki art deco. Po zmroku odbyło się widowisko laserowo - muzyczne. Na zakończenie była gorąca wojskowa grochówka i herbata, a wieczorem w restauracji „Stara Kuźnia” wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne i obejrzano film „Ada to nie wypada” z 1936 r.


100 lecie Niepodległosci

Podprogram 2018

Pomoc żywnościowa jest finansowana ze środków
Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym
w ramach

Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020


KTO MOŻE OTRZYMAĆ POMOC
Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej) , których kryterium dochodowe określone w tej ustawie nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. do 30.09.2018 r. – 1 268 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1 028 PLN dla osoby w rodzinie, a od 01.10.2018 r. – 1 402 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1 056 PLN dla osoby w rodzinie, stanowiąc systematyczne wsparcie.

JAK MOŻNA ZOSTAĆ ODBIORCĄ POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ?

1. poprzez Ośrodek Pomocy Społecznej. OPS może wydać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej lub przekazać do Organizacji Partnerskich Lokalnych listy osób zakwalifikowanych do pomocy, za zgodą tych osób,

2. poprzez Organizacje Partnerskie Lokalne. OPL przyjmują oświadczenia od osób ubiegających się o otrzymanie pomocy żywnościowej i weryfikują je razem w Ośrodku Pomocy Społecznej,

3. poprzez Organizacje Partnerskie Lokalne. OPL samodzielnie kwalifikują do pomocy żywnościowej osoby bezdomne.

POMOC UDZIELANA JEST W FORMIE PACZEK LUB POSIŁKÓW

Zestaw roczny artykułów spożywczych w Podprogramie 2018 obejmuje artykuły spożywcze: warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, cukier, tłuszcze, dania gotowe.

Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.W sprawie skarg i uwag dotyczących sposobu dystrybucji żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc żywnościowa 2014-2020 prosimy o kontakt z Bankiem Żywności lub z Federacją Polskich Banków Żywności albo z Instytucją Zarządzającą – Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.FEAD Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-20 
PODPROGRAM 2018