Aktualności

Wawerska Parada Niepodległości 2017

Parada Niepodległości organizowana 11 listopada przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne to już tradycja w Falenicy. W wesołej atmosferze mieszkańcy przemaszerowali ulicami Falenicy. Oczywiście tradycyjnie w Paradzie czynny udział wzięli podopieczni z naszych Ognisk. Dodatkową atrakcją tegorocznej parady była salwa armatnia kosynierów, która upamiętniła 200 rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. „Nasze” dzieci wykonały piękny plakat na jego cześć.Gratulacje

Gratulujemy Kubie Głębickiemu, który zajął III miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt." Pocztówka z wakacji"

"Obiady dla Inteligencji"

18.X.2017 ( w środę) z inicjatywy naszej Cioci Katarzyny Zdzieborskiej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Obiady dla Inteligencji” sponsorowane przez Miasto Stołeczne Warszawa, a organizowane przez Wawerskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Kinokawiarnię Stacja Falenica i Akademię Liderów 60+.

Spotkanie uświetnił koncert Pani Ewy Jarzymowskiej-Kałudow, a kameralna atmosfera          i przepyszne jedzenie sprawiły, że uśmiechom i serdecznym rozmowom nie było końca. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach i twórczych zajęciach plastycznych, które przybliżyły im działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wawrze. Chętni mogli również uczestniczyć w pokazie filmu „Twój Vincent”.Rok szkolny 2017/18

Rozpoczął się nowy rok szkolny, nasi podopieczni wrócili już ochoczo do codziennych obowiązków

Kolej na Wawer

17 września 2017 (niedziela) zabytkowy pociąg prowadzony przez lokomotywę parową jeździł na trasie Warszawa Gdańska - Warszawa Falenica - Warszawa Gdańska. Mimo nie sprzyjającej aury było wielu chętnych, w pociągu nie było wolnych miejsc. My również mieliśmy okazję skorzystać z tej atrakcji.